KDE SA MÔŽE POUŽÍVAŤ LASEROVÉ ZVÁRANIE?
Automobilový priemysel
Zváranie mnohých dielov, ako sú iniciátory airbagov, batérie a vstrekovače paliva pre vysokopevnostné zvary.
Lekárska
Vysoká integrita, hermetické tesnenia a zvary mnohých presných kusov inovatívneho lekárskeho vybavenia pre maximálnu presnosť.
Letectvo a kozmonautika
Zváranie rôznych druhov kovov je v tomto odvetví kriticky dôležité, zatiaľ čo laserové zváranie zaručuje presnosť, bez poškodenia materiálov vďaka presnému prívodu tepla do požadovanej oblasti a vysokej pevnosti zvarov.
Polovodiče
Drobné zvary vznikajú v mikročastiach polovodičových súčiastok kvôli presnosti laserového zvárania a možnosti vytvárať komplikované spoje.
Elektronika
Zváranie sa používa pri výrobe rôznych elektronických komponentov zariadení, ako sú LED diódy, mobilné telefóny, televízory atď., aby sa vytvorili presné a komplikované spoje.
Výroba nábytku
Presné zváranie hliníkových a oceľových komponentov s možnosťou lasera uchovať si v pamäti požadované parametre pre ďalšie zváranie pre dosiahnutie konzistentných výsledkov a úsporu času na prípravu.
MATERIÁLY
V tomto procese je možné pracovať s celým radom materiálov:
- Nehrdzavejúca oceľ
- Meď
- Hliník
- Zlato
- Striebro
VÝHODY
- Takmer nulové fyzické skreslenie pri spájaní tenkých veľkých plechov zabraňuje laserové zváranie tepelným a fyzickým deformáciám konečného produktu bez dodatočného spracovania.
- Nízka oxidácia zvárania Metóda zvárania vláknovým laserom poskytuje v konečnom dôsledku presný prívod tepla do požadovanej oblasti s úzkym plným prienikom zvaru, čo vytvára estetický konečný výsledok.
- Vynikajúce mechanické vlastnosti
laserové zváranie neovplyvňuje materiál ani jeho štrukturálne vlastnosti. - Jednoduchá obsluha aj pre zváračských začiatočníkov vďaka pamäti nastavených parametrov laserového zvárania.
- Veľmi vysoká účinnosť laserového zvárania je >5-krát rýchlejšie ako MIG a >10-krát rýchlejšie ako TIG.
- Zváranie dlhých a širokých plechov
- Nákladovo efektívne riešenie zvárania nízka spotreba energie.
- Umožňuje zváranie plechov rôznych tried ocele a rozmerov.
NEDOSTATKY
- Relatívne vysoké jednorazové investičné náklady v porovnaní s tradičnými metódami.
- Zváranie vláknovým laserom vyžaduje tesné spojenie medzi časťami, ktoré sa majú spojiť. V mnohých prípadoch je najlepšie prepracovať miesta spojov tak, aby predstavovali prekrývajúce sa povrchy.
- Obmedzená hrúbka materiálu (dnes maximálne 10 mm jednostranne).